"Коррупциягә каршы киләчәк төзибез" түгәрәк өстәле

2018 елның 13 декабре, пәнҗешәмбе

2018 елның 12 декабрендә "Авангард" Яшьләр үзәгендә «Коррупциясез киләчәк төзибез" дигән түгәрәк өстәл оештырылды һәм үткәрелде. Чарада район активистлары, Әгерҗе районы прокуроры ярдәмчесе, Әгерҗе районында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил ярдәмчесе, район башлыгының коррупциягә каршы көрәш мәсьәләләре буенча ярдәмчесе, яшьләр сәясәте бүлеге белгечләре катнашты.

Чараның максаты: укучыларның күзаллауларын киңәйтү, хәзерге җәмгыять проблемаларына үз карашларын формалаштыру, илдә коррупция күренешләрен кисәтү буенча тотрыклы позициянең барлыкка килүенә ярдәм итү, үсеп килүче яшьләрнең үз гамәлләре һәм гамәлләре, аңы һәм социаль активлыгы өчен җаваплылык тәрбияләү.

Прокурор ярдәмчесе «түгәрәк өстәл» гә йомгак ясады: «Коррупция теләсә кайсы кешегә, чиновник, депутат, судья, хокук саклау органнары хезмәткәре, администратор, имтиханчы, табиб һ.б. коррупциягә төп этәргеч булып хакимият вәкаләтләреннән файдалануга бәйле икътисади табыш алу, ә төп тоткарлаучы фактор — фаш итү һәм җәза алу мөмкинлеге тора».