«Ел хәйриячесе-2018»республика конкурсында җиңүчеләре бүләкләнде

2019 елның 24 апреле, чәршәмбе

«Ел хәйриячесе» конкурсы 2007 елдан бирле ел саен Хәйрия эшчәнлеге мәсьәләләре буенча республика советы эшчәнлеге кысаларында үткәрелә.Анда Татарстан халкына һәм оешмаларына хәйрия ярдәме күрсәтүче юридик затлар һәм аерым гражданнар катнаша. Физик затлар номинациясендә Гаделшино авылы егете һәм иганәчесе Марс Мансур улы Хисмәтуллин җиңүче булды. Үзенең мәшгульлегенә карамастан, Марс Мансур улы якташлары турында онытмый.
 Ул барлык авыл чараларының да актив катнашучысы һәм иганәчесе булып тора. 2018 елда М. М. Хисмәтуллин Гаделша авыл җирлегенә, «Сөләйман» мәчетенә, Гаделша авыл мәдәният йортына финанс ярдәме күрсәтте. Якташларыбыз марс мансуровичка ярдәм күрсәткәннәре, туган авылын төзекләндерүгә зур өлеш керткәннәре өчен чиксез рәхмәтле.
Хөрмәтле Марс Мансур улы, Без сезне лаеклы җиңүе белән котлыйбыз. Сезгә нәтиҗәле эшчәнлегегездә уңышлар, эш кешеләр өчен башкарган барлык игелек сезгә икеләтә көч белән кайтсын, тормышыгыз бәхет һәм шатлыклы мизгелләр белән таралсын өчен күңел күтәренкелеге китерсен. Сәламәтлек, сәламәтлек һәм сәламәтлек Сезгә.