апрель, 2017 ел
шимбә

Сегодня состоялось еженедельное совещание с руководителями обслуживающих предприятий и организаций.

tetushi.tatarstan.ru

Экология икеайлыгы кыссаларында,  халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре язгы өмә оештырдылар.

З1 мартта Келәнче авыл җирлеге территориясендә боланнарның бер төре — алтай мараллары җибәрелде.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru
Дуңгызларда африка чумасы вируслы авыру, ул аеруча кискен, хроник төстә була һәм күбесенчә үлемгә китерә. Яше һәм токымына карамастан африка чумасы белән йорт һәм кабан дуңгызлары авырый.
Дуңгызларда африка чумасы авыруының яртысына якыны дуңгызларны пешмәгән азык калдыклары белән ашату нәтиҗәсендә килеп чыга. Шул уңайдан, кулай һәм арзан булуга карамастан, дуңгызларга җәмәгать туклануы пунктларыннан китерелгән калдыклар бирмәгез. Бу планда Россия Федерациясенең имин булмаган субъектлары аша узучы машина юлларында урнашкан җәмәгать туклануы пунктлары аеруча куркыныч.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

2017 нче елның  8 апрелендә УСЗ «Олимп» залында РСФСРның спорт мастеры Рәшит Әхмәтвәлиев истәлегенә багышланган милли көрәш буенча ачык  турниры узды.

novosheshminsk.tatarstan.ru

Районның чиктән тыш хәлләргә каршы комиссиясе җәй алдыннан янгын чыгу очракларына каршы көрәш алып бара.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген, 8 апрель көнне, "Акчарлак" спорт-сәламәтләндерү комплексында шахмат буенча ярышлар узды. Катнашырга теләүчеләр якынча алтмыш кеше булды, 5 яшьтән алып 70 яшькә кадәр. Кубесе мәктәп укучылары иде. Турнирда муниципаль район Башлыгы Павел Лоханов үзе дә актив катнашты һәм җиңүчеләр исемлегенә керде.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

"Россия укучылары хәрәкәте  көче" Бөтенроссия акциясе.

cheremshan.tatarstan.ru

Бөтендөнья сәламәтлек көнендә Чирмешәннең яшь гвардиячеләре "Каенкай" балалар бакчасында зарядка уздырды.

cheremshan.tatarstan.ru

Татарстан Республикасында гражданнарны авария хәлендәге торак фондыннан күчерү программасы буенча 158 мең кв. метрга 4 мең 333 сатып алу шартнамәсе төзелгән, бу шартнамәләрнең гомуми санының 88%ын тәшкил итә. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы төзелеш, архитектура һәм ТКХ министры Ирек Фәйзуллин хәбәр итте.

almetyevsk.tatarstan.ru