июнь, 2017 ел
якшәмбе

Бу ялда велоэкскурсиягә чыгучылар туган якның табигате һәм рельефы бергә кушылган иң матур җирләрдә булырга туры килде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru
Бәйрәм намазына Алан-Бәксәр һәм Алат спиртзаводы авылларыннан 40тан артык мөселман ир-ат килгән иде. Араларында яшьләр һәм балалар булуы аеруча куандыра.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

25 июнь, якшәмбе көнне, Актанышта  мөселман балалары өчен сабантуй узачак дигән яңалык күпләрне сөендергән иде. Чара  Ураза бәйрәме көненә махсус туры китерелгән иде.

aktanysh.tatarstan.ru

Каникул вакытында 80 яшүсмер малайлар һәм кызларны “Халыкны эш белән тәэмин итү Үзәге” аша эшкә урнашты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Ураза Гаете көнне Бөгелмә шәһәре һәм районы мәчетләрендә 1500дән артык мөселман бәйрәм намазында катнашты

bugulma.tatarstan.ru

Хөрмәтле статистика хезмәткәрләре!

Сезне профессиональ бәйрәмегез белән котлыйм!

Бөгелмә районы башлыгы Линар Закировның Ураза Гаете белән котлавы

bugulma.tatarstan.ru

Бүген шәһәр һәм район мөселманнары исламның ике төп бәйрәмнәренең берсен – Ураза бәйрәмен билгеләп үтәләр. Бәйрәм вәгазе һәм намаз бүген иртән шәһәрнең  үзәк мәчетендә үтте. Биредә 1000 гә якын мөселман җыелды.

almetyevsk.tatarstan.ru

24 июнь көненең яңгырлы киче  "Шәһәрнең мәдәни мохиты" проектын уздыру программасына төзәтүләр кертте. Концерт күңел ачу чаралары шәһәрнең  2 мәйданчыгында узды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Сезне чын күңелемнән Ураза бәйрәме - Ид әл-Фитр белән котлыйм!