июль, 2017 ел
шимбә

23 нче июҗьдә көндез Татарстан территориясендә көньяк-көнбатыштан секундына 16-21 метр тизлектә көчле җил, яшенле яңгыр һәм боз булуы көтелә. Аязучан болытлы һава. Төнлә явым-төшем юк, көндез яңгыр, урыны белән яшен көтелә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Җәйге ял вакытына карамастан Югары Ослан муниөипалҗ район Советы һәм  Башкарма комитетында эшләр кайный: мәктәп һәм балалар бакчаларында ремонт, иҗат мәктәбе төзелеше, спорт мәйданчыкларын төзекләндерү, юллар төзү һ.б. Авыл хуҗалыгында бик кызу чор. Шәһәрдән авылга күчеп яшәүчеләр дә бермә-бер артты. Шул сәбәпле гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр дә бик күпкә артты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Хөрмәтле сәүдә хезмәткәрләре һәм ветераннар!

verhniy-uslon.tatarstan.ru

“Чиста яр” республика акциясе якшәмбе көнне  тәмамланса да, бу юнәлештә эшләр дәвам итә әле.

nurlat.tatarstan.ru

Район күләмендә республика программалары һәм Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов  ярдәме белән сафка баскан социаль-мөһим объектлар байтак. Шуның менә чираттагысы Борискинода  ачылды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бүген 22 июльдә  Россиянең  сәүдә хезмәткәрләре  үзләренең   һөнәри бәйрәмнәрен  билгеләп үтә. Һәр  вакыттагы  кебек,  сәүдә  җәмгыятьнең муллыгын һәм кешеләрнең тормыш  дәрәҗәсен  күрсәтүче,  иң мөһим  тармакларның берсе  булып  кала.

Юл хәрәкәте куркынычсызлыгы буенча район комиссиясе утырышында бу турыда сүз күптәннән бара инде.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Авыл клублары җәй чорында үзләренең эшчәнлекләрен ачык һавада, табигать кочагында оештыруны өстен күрәләр.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Соңгы атнада безнең районда чит илдән килгән биш кеше миграция исәбенә алынган.

Алар арасында Төркмәнстан, Малдова, Үзбәкстан республикаларыннан килүчеләр.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозган өчен салынган штрафларны вакытында түләмәгән кешеләргә карата катгый чаралар күрелә:

өстәмә штраф салына, 15 тәүлеккә кадәр кулга алына, 50 сәгатькә кадәр мәҗбүри эшләргә җәлеп ителә.