июль, 2017 ел
дүшәмбе

Безнең якташыбыз Энвер Софиновка ТРның атказанган мәдәният хезмәткәре исемен бирделәр.

chistopol.tatarstan.ru

Чирмешән районында эш визиты белән Президент ярдәмчесе Наталия Фишман булып китте.

cheremshan.tatarstan.ru

Июньдә шәхси сектордан сөт сатып - 6,9 миллион,  ярты елда 29,3 миллион сум керем алганнар.

cheremshan.tatarstan.ru

Галлямова Мәдинә Галләм кызы-1927 елда туган. Башкортстан якларыннан безнең Әгерҗе ягына күчеп килә.

agryz.tatarstan.ru

Иҗатчының яңа җимеше

novosheshminsk.tatarstan.ru

28 нче июль көнне Кайбыч районының «Ак жилкән» халык театры коллективы, Ләбиб Леронның «Кук кугәрчен кукләрдә»  спектакле белән Әтнә районында  чыгыш ясады

kaybici.tatarstan.ru

26 нчы июль көнне Иске Чәчкаб мәдәният йорты алдындагы мәйданда кичәгә жыелган халык өчен " Зәлидә" - кичке уен оештырылды

kaybici.tatarstan.ru

Татарстанның халык артисткасы Хәния Фәрхи вафат булган. Бу хакта Татар дәүләт филармония директоры Кадим Нуруллин раслады.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Узган шимбә көнне Сатлыган авылында зур бәйрәм - Авыл көнен билгеләп үттеләр. Бәйрәмгә авылдашлар, шәһәрдән кунаклар, якын-тирә авыллардан да дуслар-туганнар җыелды. Күңелле җырлар, матур, шаян биүләр кәефне тагын да күтәрде.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Эшмәкәрләрне кабул итү көне