сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

ТР ның бала хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиле инициативасы нигезендә 10 нчы сентябрьдә «Бала хокук даирәсендә» дип исемләнгән информацион-социаль видеороликлар конкурсы игълан ителә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген районның халыкны социаль яклау, яшьләр һәм спорт, профсоюз активы сфералары 2017 нче елда булачак әлеге учреждение хезмәткәрләренә санатор – курорт дәвасы күрсәтү буенча пилотлы проект игълан итә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2017 елның 5 августында “Социаль туризм” программасы буенча социаль - тернәкләндерү бүлекчәсендәге инвалидлар hәм пенсионерлар Чепьяда урнашкан “Халыклар дуслыгы” музеенда экскурсиядә булып кайттылар.

baltasi.tatarstan.ru

Кичә, 4 сентябрьдә, Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2017 елда авыл хуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләренә ташламалы кыска сроклы кредитлар һәм инвестиция кредитлары бирү мәсьәләләре турында фикер алыштылар. Киңәшмәне Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов үткәрде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

2017 елның 27 – 28 сентябрендә Мәскәү шәһәрендә «Тегермән – 2017» XV Халыкара конференциясе узачак. Әлеге чара Халыкара сәнәгать академиясе, Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы каршындагы он тарту һәм ярма предприятиеләренең һәм АПК тармак берлекләре Ассоциациясенең Россия Берлеге тарафыннан оештырыла.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстанда урып-җыю эшләрен иң яхшы яктыртуга республика конкурсында катнашу өчен гаризалар алу дәвам итә. Конкурс Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан уздырыла. Аның максаты – быелгы елның уңышын урып-җыюда алдынгы районнарның уңай тәҗрибәсен күрсәтү, урып-җыю кампаниясе алдынгыларына игътибарны җәлеп итү.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Бүген Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында структур бүлекчәләр һәм ведомство предприятиеләре җитәкчеләре катнашында атналык оператив киңәшмә узды. Киңәшмәне Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов үткәрде.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

6-7 сентябрь көннәрендә Көнчыгыш икътисади форумы катнашучылары үзләрене форум материаллары белән портфельләрен дөньяның төрле ноктасына җибәрә алачак.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстан Республикасы Хакимиятенең мәгълүмати технологияләр өлкәсендә 50 персональ гранты КФУның ИТИС Югары мәктәбе студентларына тапшырылды.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Мәскәүнең Генераль планы фәнни-тикшеренү институты Казан шәһәре өчен Генераль план әзерли. Документ 2019 елга өлгертелергә тиеш.