декабрь, 2017 ел

Үзәк майданда Яңа ел чыршысын ачу тантанасы үтте.

bugulma.tatarstan.ru

Бүлек тәрбияләнүчеләре яшьтәшләреннән һәм ата-аналардан торган тамашачылар өчен баянда, гитарада, аккордеонда һәм башка халык уен коралларында төрле әсәрләр башкарды. Аларның “Саратов переборлары”, романслары, поппурилары кайнар алкышларга лаек булды. Беренче сыйныф укучылары да үзләренең музыка коралларында уйнарга өйрәнүләренең беренче үрнәкләрен тәкъдим итте.

jutaza.tatarstan.ru

В Узякском сельском поселении прошёл круглый стол с участием Главы района Зарипова И.Ф., предпринимателями и ведущими ЛПХ. Встреча прошла в тёплой, дружеской обстановке.

tulachi.tatarstan.ru

23 нче декабрьдә районның Үзәк китапханәсендә “Россия + Япония – 2018” китап күргәзмәсе эшли башлады.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

ТР территориясендә 24 нче декабрьдә төнлә һәм көндез урыны белән томан, секундына 15-20 метр тизлектә көнҗяк-көнчыгыштан көчле җил көтелә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген, 23 нче декабрьдә, район башлыгы Марат Зиатдинов район балалар иҗат йортын тапшырганда килеп чыккан кимчелекләрне юкка чыгару темасына багышланган утырыш уздырды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Ел тәмамланып килә. Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов Район Советы һәм Башкарма комитеты аппаратынҗыеп утырыш үткәрде.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

22 декабрь көнне шәһәрнең үзәк мәйданындагы ясалма бозлавыкта хоккей сезоны ачылды. Аны ачуда район башлыгы Айрат Хәйруллин, "Нефтяник" командасы президенты , "Татнефть" җәмгыяте генераль директоры урынбасары Ринат Шәфигуллин катнаштылар. Алар спортчыларга уңышлар һәм җиңү теләделәр.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бүген декабрьнең иң көтелгән чарасы булды. Ниһаять, Үзәк чыршы үз утларын кабызды. Әлеге тантанага Россия Кыш Бабае да килде. Бөек Устюгтан килгән кунак берничә урында кунак булды. 25 нче мәктәптә узган балалар бәйрәмендә күңел ачты. Шулай ук, балалар йортында булды. “Кванториум” балалар технопаркында сәләтле балалар белән очрашты. “Нефтьче” Мәдәният сарае каршындагы төп чыршының утлары да Россия Кыш Бабае тарафыннан кабынды. Уеннар, җырлы тамаша, уникаль бүләкләр һәркем күңеленә хуш килде. Бер сүз белән генә әйткәндә, Әлмәткә бүген чын-чынлап Яңа ел төсмере керде.

almetyevsk.tatarstan.ru

Бөгелмәдә "Бердәм Россия Кыш бабае" Яңа ел акциясе үтте.

bugulma.tatarstan.ru