декабрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

28 нче декабрьдә район Советы бинасында  район Советының чираттагы 29 нчы утырышы була.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

26, 27 ьрайон Кулҗтура йортында Югары Ослан оешмалары балалары өчен Яңа ел бәйрәм чаралары уздырылды.

Хөрмәтле Югары Осланлылар!

Район хастаханәсенең Яңа ел бәйрәме көннәрендә эш графигын тәкъдим итәбез:

verhniy-uslon.tatarstan.ru

27 нче декабрьдә район китапханәсендә “Диалог” клубы членнары өчен кичке утырулар оештырылды. Анда Кыш бабай белән Кар кызы бик күңелле программа хәзерләгәннәр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген ДЮСШ ның “Чемпион” спорт клубында бадминтон буенча район беренчелеге булып узды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов ОАО " ТАТАГРОЛИЗИНГ" директоры Азат Җиһаншин белән очрашты.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Рф дәүләт депутаты ИХ. Зиннуров Яңа ел бәйрәме алдыннан районга килде. Район башлыгы Марат Зиатдинов белән  җәядән ату комплексында җиңүчеләрне котлаганнан соң , алар Яр Морквашы авыл җирлегенә бардылар.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Район хакимияте Башлыгы  чыршысы Яңа ел алдыннан зарыгып көтеп алына торган тантаналарның берсе булып тора. Бирегә уку алдынгылары, мәктәп тормышында актив катнашучылар, төрле ярышларда, фестивальләрдә, олимпиадаларда җиңү яулаган  призерлар чакырыла. Аларның барысын да район хакимияте башлыгы шәхсән үзе тәбрик итә. Һәрберсенә аерым игътибар, һәркайсына татлы бүләк.  Ел саен уза торган тантанага тагын да күбрәк бәйрәм  төсе бирү өчен аны оештыручылар быел тантананы бай эчтәлекле итәргә тырышканнар. Башка елларда аерым бер әкият сюжетына гына корылган тамаша быел  бик күп әкият геройларын да үзенә чакырган иде. Сәхнәдә балаларга таныш образлар: Көлгенә һәм аның усал үги әнисе, Тукай әкиятләре геройлары – барысын да балалар үз итте. Әйтергә кирәк, бер көнлек тантанага аны оештыручылар берничә  ай буе әзерләнә. Әзерлек бушка китми. Тамашаның һәр мизгеле тылсым белән сугарылган, үзеңне чын мәгънәсендә әкият дөньясында хис итәсең, балаларның йөзләреннән елмаю китми.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Мәскәүне яуладылар

aksubayevo.tatarstan.ru

Яңа ел алдыннан районның авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә терлекләрне кышын араннарда асрау мәсьәләләренә багышланган күчмә семинар-киңәшмәләр булып үтте.

aksubayevo.tatarstan.ru