гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген Югары Осланда район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов, аның урнбасары Гөлия Камалетдинова, туризм сораулары өчен җаваплы кеше Г.Хәйретдинова җәяүле походка чыктылар.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Каникуллардан соң беренче көнне үк көчле җил һәм буран буласын искәртәләр.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Килдебәк урта мәктәбе укучылары кышкы каникулларын файдалы һәм кызыклы үткәрә.

"Мөслим йөрәге" скверында балаларның кышкы каникул ялларын оештыру максаты белән уен программасы үткәрелде.

muslumovo.tatarstan.ru

4 гыйнвар көнне үзәк чыршы урнашкан "Мөслим йөрәге" скверында район мәдәният йорты хезмәткәрләре халыкның бәйрәм ялларын файдалы һәм кызыклы итеп үткәрү максатыннан мәдәни күңел ачу чарасы уздырдылар. Әлеге чара район мәдәният йорты узешчән артистлары чыгышлары һәм шаян уеннар белән үрелеп барды. Ахырдан бәйрәм дискотекасы булды.

muslumovo.tatarstan.ru

31 декабрь көнне З.Басыйрова исемендәге район мәдәният йортында Яңа ел тамашасы булып узды.

muslumovo.tatarstan.ru

Яңа ел алдыннан, 30 декабрь көнне район үзәк мәйданда "Бәйрәм ярминкәсе" булып узды.

muslumovo.tatarstan.ru

28 декабрь көнне "Мөслим йөрәге" скверында үзәк чыршы ачу тантанасы булып узды.

muslumovo.tatarstan.ru

Бүген Әлки районының Базарлы Матак авылындагы Геройлар паркында Кыш бабай һәм Кар кызы олылар һәм балалар өчен кышкы бәйрәм үткәрделәр.

alkeevskiy.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә