февраль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллиннар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбенең халык уен кораллары булеге укытучылары Газизов А.З. һәм Фатыхова Р.Г. 29 нчы гыйнвардан алып 8 нче февральгә кадәр ТР мәдәният министрлыгы тарафыннан оештырылган квалификацион курсларында укып кайттылар. (Мәдәният бүлеге)

Мәктәпкә һәм мәдәният йортына капиталь ремонт кирәк, балалар бакчасында тәрәзәләрне алыштырасы бар, ә элемтә начар булу сәбәпле, ашыгыч ярдәм кирәк булганда фельдшерга шылтыратып булмый - әлеге һәм башка сораулар бүген Томбарлы авыл җирлегендә үткән халык җыенында күтәрелде.

bavly.tatarstan.ru

Кызылъяр авылы мәдәният йортында Фәнис Яруллин тууга 80 ел тулуга багышланган искә алу кичәсе булып үтте. Күңелгә якын моң, истәлекләр, сагыну, ярату һәм хөрмәт итү, юксыну белән сугарылган искә алу кичәсендә тамаша залы тулы иде.

bavly.tatarstan.ru

Бүген Салих авыл җирлегендә дә отчёт җыелышы булып үтте. Аңа кадәр район башлыгы Рамил Гатиятуллин күпләп мал асраучы Салих кешеләре хуҗалыкларын шәхсән йөреп чыкты.

bavly.tatarstan.ru

2018 елда җылыту системасын индивидуаль котелларга күчерү программасына республикада 162 миллион сум акча бүленәчәк

bavly.tatarstan.ru

ТР Президентының 2018 нче елның 19 нчы январенда чыккан “ТР  дагы федераль судларның эшләрен тәэмин итү өчен запастагы присяжный заседательләре списогын булдыру” дигән карары нигезендә хәзерге көндә РОВД һәм ЦРБ белән списокларны килешү эшләре алып барыла.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген Югары Ослан гимназиясендә район педагог-психологларының профессиональ конкурсы узды. Аның максаты – мәктәпләрдә психологик службаларның ролен үстерү һәм педагогларның профессиональ осталыгын арттыру булды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

31.12.2017 № 501-ФЗ нче федераль закон нигезендә терроризм очраклары турында ялган белешмә өчен 500-700 суммасында штраф салына. Яисә әлеге зат 3-5 елга ирегеннән мәхрүм ителә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Районда 2017 нче ел нәтиҗәләре буенча район башлыгы Марат Зиатдинов һәм район оешмалары җитәкчеләре катнашындагы җыеннар дәвам итә.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов АО РПО «Таткоммунэнерго» идарәсе башлыгы Марат Гәзизов белән очрашты.