февраль, 2018 ел
якшәмбе

24 нче февраль көнне Чабаксар шәһәрендә V нче «Звездный олимп» Халыкара балалар, яшүсмерләр һәм өлкәннәр иҗат фестиваль-конкурсы үтте. Әлеге бәйгедә «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе»нең Шәмәрдән филиалы укучылары: тынлы уен кораллары оркестры (житәкчесе Фәтхуллин А.А.) һәм солистлар (җитәкчеләр Фәттахова Р. К., Фәтхуллин, А. А.) катнаштылар.

25 февраля работники Лесхозского СДК с отчётно – выборным концертом ездили в деревню Мешабаш. Состоялся большой концерт под названием "Йөрәкләрдә комсомол ялкыны."

Татарстан Президенты сүзләренчә, агропромпарклар районнарда авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре өчен дә актуаль булып тора

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Ватанны саклаучылар бәйрәме алдыннан Югары Ослан МВД инспекторы Аида Колезнева мәктәп һәм гимназиянең югары сыйныф укучыларын полиция эшчәнлеге белән таныштырырга чакырды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

27 нче февральдә район Сәнгать йортында Югары Ослан укучыларының төрле уен коралларында татар музыкасы концерты булачак.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

21 февраль көнне Чалманарат мәдәният йортында "Ватанны саклаучылар көне" уңаеннан концерт куелды.

aktanysh.tatarstan.ru

Көндәлек оператив һава торышы    2018 елның 26 февралендә Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында

cheremshan.tatarstan.ru

Салауз Мухан авылында Шаһит абый Гатиятуллин истәлегенә  XVII волейбол турниры узды

muslumovo.tatarstan.ru

26 нчы февральдә урыны белән 25-30 градуска кадәр салкын булуы көтелә. Бу тәүлеккә уртача нормадан 5-9 градуска кадәр салкын дигән сүз.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Авыл җирлекләре арасында узучы XXVIII кышкы Спартакиада кысаларында финал ярышлары үтте

muslumovo.tatarstan.ru