март, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Смәел авыл китапханәсендә балалар язучысы,прозаик һәм драматург Дәрҗия Аппакованың тууына 120 ел тулу уңаеннан "Әсәрләре - тормыш дәреслеге" әдәби кичәсе уздырылды. Д.Аппакованың әсәрләре балаларда өлкәннәргә, ярдәмгә мохтаҗ кешеләргә карата миһербанлылык, хөрмәт хисен тәрбиялэүгә юнәлдерелгән.Кичәдә балалар язучының тормыш юлы,хикәяләре белән таныштылар.Мәрхәмәтлелек агачы "үстерделәр".

baltasi.tatarstan.ru

Бердәм экологик дәрес

tukay.tatarstan.ru

“Зөбәрҗәт” фольклор коллективы, Саба район мәдәният йортында үткәрелгән үзешчән сәнгатьтә катнашучы ветераннарның V Республика "Балкыш"  фестивалендә катнашты.

Шәмәрдән мәдәният йортында “Яшьлек” спорткомплекс коллективының ”Үткәннәрне барлап – киләчәккә карап ” дип исемләнгән иҗади концерты булды.

Әңгәмә барышында Татарстан һәм Төркия муниципалитетлары арасында алга таба хезмәттәшлек итү мәсьәләләре тикшерелде.

sovmo.tatarstan.ru

22 март көнне Теләкәй авылы китапханәсендә "Су - яшәү чыганагы" дип аталган тәрбияви чара узды.

aktanysh.tatarstan.ru

Территориаль җәмәгать үзидарәләре арасында республика конкурсы үткәрү буенча комиссия утырышы булды.

sovmo.tatarstan.ru