март, 2018 ел
җомга

29 март көнне Казан шәһәрендә VI нчы «Учитель-ученик» Республика ансамбль конкурсы узды. Конкурста «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе»ендә укучы Халимов Адель һәм аның укытучысы Маликова Чулпан Фаил кызы катнашты.

Юл-патруль хезмәте экипажлары составында алар 2018 елгы футбол буенча Дөнья чемпинаты көннәрендә пәйда булачак.

sovmo.tatarstan.ru

30нчы мартта  Смәел авыл китапханәсе ,укучы балаларның язгы каникулларын файдалы һәм кызыклы үткәрү максатыннан,1-4сыйныф укучылары һәм аларның әниләре өчен "Башваткыч" уенын уздырды.Уен татар теле һәм мәдәниятына багышланды.Чарада барлыгы 27 бала һәм 12 әни катнашты.

baltasi.tatarstan.ru

Килдебәк авыл җирлегендә 210 баш малга исәпләнгән югары технологияле роботлаштырылган сөтчелек комплексы төзелеше дәвам итә.

Мәдәният хезмәткәрләре көне уңаеннан, Дусай мәдәният йортында, күрше авыл мәдәният хезмәткәрләре белән яңа эш алымнары буенча әңгәмә утте.

muslumovo.tatarstan.ru

Традиция буенча, язгы  каникул көннәрендә, «Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе»  һәм Шәмәрдән филиалы укучылары балалар бакчалары балаларына  үзеләренең чыгышларын курсәттеләр.

Сикия авыл клубында "Ахирәтләр" түгәрәгенә йөрүче авылдашлар белән  "Ислам дине" дигән темага әңгәмә үтте.

muslumovo.tatarstan.ru

Әлеге проектның инициаторлары Татарстан Прокуратурасы һәм Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил булды.

sovmo.tatarstan.ru