апрель, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Телевидениенең беренче каналында тимераякта фигуралы шуу буенча «Ледниковый период» тапшыруы башланды.

zelenodolsk.tatarstan.ru

10 апрельдә 15тән 17 сәгатькә кадәр «Бердәм Россия» сәяси партиясенең иҗтимагый кабул итү бүлмәсендә ТР Дәүләт Советы депутаты Юрий Камалтынов халыкны кабул итә.

zelenodolsk.tatarstan.ru

“Россия яшьләре союзы” иҗтимагый оешмасы (РССМ) Россиянең аграр сәүдә  политикасы РФ Советы комитеты җитәкчелегендә “Авыл яшьләренең федераль ресурс Үзәге” бөтенроссия проектын тормышка ашыра.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

2018 нче елның 1 нче кварталында 16 авыл җирлеге  үз башкарма комитетлары счетына 3 9 млн акча кертте. Бу прогнозның 73,5 % ын тәшкил итә. Бу акчаларга өстәп 2 нче кварталда район тагын 15,8 млн сум акча алачак.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Кичә, 4 апрельдә, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2018 елда ташламалы инвестиция кредиты бирү мәсьәләләрен карадылар. Киңәшмәне Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Николай Титов үткәрде. Фикер алышуда Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасарлары Ришат Хәбипов, Тәлгать Таһирҗанов, Нәҗип Хаҗипов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Татарстанның Фермерлар һәм крестьян хуҗалыклары ассоциацисяе белгечләре, вәкаләтле банклар һәм АПК предприятиеләре җитәкчеләре катнашты.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Татарстан районнарында агулау машиналарының һәм сиптергечләрнең торышын тикшерәләр. Авыл хуҗалыгы оешмаларына «Россельхозцентр» ФДБУнең Татарстан Республикасы филиалы белгечләре барып йөриләр.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Шәхси эшмәкәр Гафиятуллина Альфия Рафаэлевна эшмәкәрлек эшчәнлеген Байлар Сабасында алып бара. Эшчәнлегенен төп юнәлеше махсуслаштырган кибетләрдә чәчәкләр һәм башка усемлекләрне,орлыкларны  ваклап сату тора. Салонда Сезнең килүгэ һәрвакыт шатлар. Оста куллар Сезгә матур-матур чәчәк бәйләмнәре ясап бирәләр.

Республика территориясендә томан булачак, явым-төшем көтелми. Һава температурасы төнлә -2..-6º, көндез +3..+6º.

leninogorsk.tatarstan.ru

4 нче апрельдә  республиканың 144  укучысы арасында безнең районның 3 укучысы “Тере класика” конкурсынның региональ этабында катнашты. Алар: Гайфуллина А,  (10 класс, МБОУ «Матюшинская СОШ»(җит. Саматова Д.В.), Сарбаев М., ( 7 класс, МБОУ «Кураловская СОШ»(җит. Сарбаева Н.П.) һәм Мабгарян К., (8 класс, МБОУ «Татарско-Бурнашевская СОШ»( җит. Тимохина Н.В.). Нәтиҗәләр буенча алар җиңүчеләр арасына кермәде, тик алар китапларны яратып укудан беркайчан да баш тартмаячак.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

ТР ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә министрлыгы республикадагы крестьян-фермер хуҗалыкларын » 2017-2020 нче елларда ТР дагы башлангыч фермерларны күтәрү” исемле конкурс игълан итә.