апрель, 2018 ел
шимбә

Яз быел соңарып килә, ләкин төннәрен салкын булуга да карамастан, аның якынлашуы сизелә: ныграк кояш җылыта, кошларның сайравы көчлерәк һәм күңеллерәк була бара. Бу, тормыш уянуның һәм яңа канатлы дусларыбыз килүенең беренче билгеләре. Димәк, кешеләрнең дә яңа мәшәкатьләре барлыкка килә.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

Рус һәм татар халыкларының борынгы бәйрәмнәре, йолалары ике милләт балалары арасындагы дуслык җепләрен тагын да ныгыта.

vysokaya-gora.tatarstan.ru

14 нче апрельдә Югары Осланның “Свияга” үзәгендә Җәядән ату буенча Татарстанның 3 нче Кубогы башланды.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

Торак төзелеше, социаль билгеләнештәге объектлары республика программалары тормышка ашыру, шулай ук республиканың агросәнәгать комплексы мәсьәләләре буенча киңәшмәне барлык мунициципаль районнар белән видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов уздырды. Анда шулай ук Татарстан Республикасы Премьер-министры  Алексей Песошин да катнашты.

almetyevsk.tatarstan.ru

Менә ул 30 нчы еллар буыны! Аларга хәзер 80 яшьтән артык.  Алар еламый, зарланмый, хөкүмәтне әрләми. Алар гади генә яши һәм һәр иттәгә шат. Кичкә чыккач ятар алдыннан якты кояш, чиста су,  табигать бүләк иткән яз өчен аллага рәхмәтләрен укый. Никитина Антонина Павловна өчен бу инде 90 нчы яз!

verhniy-uslon.tatarstan.ru
  Россельхознадзор по РТ предупредил об угрозе распространения гриппа птиц

tukay.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә

chistopol.tatarstan.ru

Лаеш шәһәренең 2нче мәктәбендә “Батырлык дәресе”. Аңа район башлыгы Михаил Афанасьев һәм хатыны Әлфия Солтановна белән Советлар Союзы Герое Борис Кузнецов килде. Чара яшьләргә патриотик тәрбия бирү кысаларында Җиңүнең якынлашып килүче 73 еллыгын бәйрәм итүгә багышланды.

laishevo.tatarstan.ru

Казан Ратушасында “Татарстанда елның иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе” республика конкурсы җиңүчеләрен тәбрикләү тантанасы узды.

kukmor.tatarstan.ru

13 апрель көнне хезмәт коллективлары ир-егетләре арасында Саба муниципаль районының волейбол Чемпионаты төгәлләнде.