июнь, 2018 ел
чәршәмбе

18 июнь көнне Кече Шыңар мәдәният йорты хезмәткәрләре балалар өчен җәйге бәйрәм оештырдылар. Балалар уеннарда катнаштылар, җырладылар, биеделәр. Соңыннан табигатькә чыгып дару үләннәре турында сөйләштек, кыш өчен җыеп куйдык.

(Отдел Культуры)

17 июнь көнне Сатыш авыл җирлегендә бик күңелле Сабантуй бәйрәме үтте. Бәйрәм  балаларның күмәк биюләре белән башланып китте. Кыр батырлары тәбрикләнде. Милли уеннар җыр-биюләр белән үрелеп барды. Көрәшнең төп батыры Сатыш авылыннан Зарипов Ирек калды.

Сатыш авыл җирлеге

2018 елның 18 июнендә Кайбыч районында Медицина хезмәткәрләре көненә багышланган тантаналы чара узды.

kaybici.tatarstan.ru

Яшел үзәнлеләргә ипотека алу һәм рефинанслау сораулары буенча консультация бирәләр.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Яшел Үзәннең В.Колотов исемендәге ”Комсомолец” стадионында атказанган физик культура  хезмәткәре Геннадий  Востоков истәлегенә 2005 елда туган малайлар арасында футбол  буенча традицион турнир старт алды.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Нөнәгәр авылында яшәүче Гарипова Динә Шәйхетдин кызына 20 июнь көнне 90 яшь тулды.

baltasi.tatarstan.ru

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Матбугат хезмәте хәбәр итә

Депутат Айрат Хайруллин Чистайда гражданнар кабул итәчәк

chistopol.tatarstan.ru

Быел Россиядә яшь натуралистлар хәрәкәтенә 100 ел тулды. Шуны билгеләп үтү  кысаларында 19 июнь көнне “Байтик” лагеренда республика фестивале  узды.

vysokaya-gora.tatarstan.ru