июль, 2018 ел
сишәмбе

9 сентябрьдә Актаныш районы буенча тугыз авыл җирлегендә -  Аеш, Актаныш, Кәзкәй, Киров, Күҗәкә, Яңа Әлем, Татар Ямалысы, Уразай һәм Чуракай җирлекләрендә буш мандатларга 9 депутат сайланачак.

aktanysh.tatarstan.ru

Хаҗ кылырга ният итүчеләрнең беренче төркеме Казаннан хаҗга 2018 елның 4 августында юл тотачак. Мәккә һәм Мәдинәгә хаҗ кылу өчен 49 кеше китәчәк.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Акчаның 100 млн сумы Әлмәткә - Зифа Балакина урамындагы паркны төзекләндерүгә бирелә.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Иртәгә республикада яшенле яңгыр явачак, җилнең тизлеге урыны белән секундына 20 метрга кадәр җитәчәк.

zelenodolsk.tatarstan.ru

Бүген, 17 нче июльдә, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

verhniy-uslon.tatarstan.ru

«Яшен» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте  халыкка, оешмаларга транспорт хезмэте курсэту белэн шогеллэнэ

Бүген, 17  июльдә, кичке 5 тә Алексеевск районында төп очрашу сайлаучылары белән  2018 елның 9 сентябрендә Татарстан Республикасында муниципаль берәмлекләр вәкаләтле органнарына “Бердәм Россия” партиясеннән депутатлыкка кандидатлар күрсәтү өчен кандидатуралар буенча алдан тавыш бирүдә катнашучылар очрашуы булды.

alekseevskiy.tatarstan.ru

Хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, Сахаровка авылы кешесе Горина Мария Матвеевна 90 нчы туган көнен билгеләп үтте.

alekseevskiy.tatarstan.ru

Хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, Караваево авылы кешесе Чернова Анна Еремеевнаны 90 яше белән котладылар.

Анна Еремеевна Татарстан АССР, Алексеевск районы, Караваево авылында ишле гаиләдә туа. Сугыш башланганда аңа 13 яшь була, ләкин ул өлкәннәр белән беррәттән колхоз терлекләре өчен азык әзерли, басуда эшли, урман кисәргә йөри.

alekseevskiy.tatarstan.ru

Хезмәт ветераны, тыл хезмәтчәне, Алексеевск ш.т.б. кешесе Макарова Прасковья Степановна   95 яшьлеген билгеләп үтте.