сентябрь, 2024 ел
дүшәмбе

Татарстан Росреестры мәгълүматлары буенча, бу «24 сәгать эчендә Ипотека»проекты буенча килешүләр.

Агымдагы елның 8 аенда Татарстан Росреестрына кадастр исәбенә алу һәм хокукларны теркәү процедурасына электрон рәвештә 13 меңнән артык гариза кергән. Процент нисбәтендә үсеш 42 % тәшкил итте.  Чагыштыру өчен: узган елның шул ук чорында онлайн гаризалар 9,3 мең тирәсе булган.
Исегезгә төшерәбез, гражданнар бер үк вакытта күчемсез милек объектын кадастр исәбенә куя һәм аңа хокукларын терки ала. Шул ук вакытта көнкүреш күчемсез милекне электрон рәвештә рәсмиләштерү вакыты нибары 3 эш көне тәшкил итәчәк.

июль, 2024 ел
сишәмбе

Республика территориясендә "Төзелеш өчен җир" федераль проектын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре турында Татарстан Росреестрында хәбәр иттеләр

июль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстанда социаль догазификация шартларына 196 бакча ширкәтендә 16,5 меңгә якын йорт хуҗалыгы керә

июнь, 2024 ел
сишәмбе

«Милли киңлек мәгълүматлары системасы» дәүләт программасын гамәлгә ашыру кысаларында 2021 елдан алып барыла торган эшләр 99 процентка үтәлгән

июнь, 2024 ел
дүшәмбе

Халыкара балаларны яклау көне алдыннан Росреестр Татарстан Республикасы буенча Роскадастр белән берлектә балигъ булмаганнар катнашында күчемсез милек белән килешүләр төзү мәсьәләләре буенча кайнар линия үткәрде. Сезнең игътибарга иң актуаль сораулар һәм аларга җаваплар тәкъдим итәбез.

Шул ук вакытта электрон рәвештә бирелгән гаризалар буенча кадастр исәбен алу һәм көнкүреш күчемсез милегенә карата хокукларны теркәү вакыты бер көн генә

апрель, 2024 ел
якшәмбе

Татарстанда бәяләр индексы да күрсәтелгән

Росреестр ДОМ.РФ АҖ аналитиклары белән берлектә ДОМ.РФ торакның беренчел базарында бәяләр индексын эшләгән, ул Россиянең барлык төбәкләре буенча яңа төзелешләр базарында бәяләр динамикасын чагылдыра. Бу хакта ВДНХда «Россия» Халыкара күргәзмә-форумының матбугат конференциясе барышында билгеле булды.

март, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның ике аенда Татарстан Росреестры машина-урыннарга 1850дән артык хокук теркәгән. Бу 2023 ел белән чагыштырганда ике тапкыр күбрәк: ул вакытта шул ук вакыт эчендә 950 объект милеккә рәсмиләштерелгән.

февраль, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Росреестры белгечләре өч ел элек тикшерелгән пунктларны тикшерәчәк