апрель, 2022 ел
сишәмбе

18 нче апрель көнне "Яңа гасыр" телерадиокомпаниясендә баручы "Безнең Республика - Безнең Гамәл" тапшыруын яздыру булды.  Биредә Татарстан Республикасында барган яшьләр сәясәте, патритотик һәм тәрбиясе, яшь эшкуарлар һ.б. турында сөйләшү барды. Тапшыруга "Яшь Гвардия" Саба җиорле бүлеге җитәкчесе Айнур Халиев та чакырулы иде. Ул әлеге тапшыру барышында районда булган яшь эшкуарлар, балаларга, яшьләргә булган хезмәт тәрбиясе һәм районыбызда 2019 нчы елдан эшләп килүче "Saba BalaHoner" проекты турында сөйләде.

Тапшыру эфирга "Яңа гасыр" каналында 21 нче апрель көнне 22:15 сәгатьтә чыгачак.

июль, 2019 ел
сишәмбе

«Бердәм Россиянең Яшь гвардиясе»нең Баулы бүлекчәсе активистлары «Яшьләр дөньясы» күппрофильле яшьләр үзәге хезмәткәрләре белән берлектә өлкән яшьтәге кешеләргә адреслы ярдәм күрсәтү буенча акция үткәргәннәр.

bavly.tatarstan.ru