февраль, 2021 ел
сишәмбе

Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге хәбәр иткәнчә, гаиләләдә бала туу ЗАГС органнарында 2021 елның 31 мартына кадәр теркәлгән булса, ул гаиләләргә 5 мең сум күләмендә түләү алуга гариза бирергә кирәк.

bavly.tatarstan.ru

Россия Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге хәбәр иткәнчә, 1 февральдән социаль түләүләр артты.

гыйнвар, 2021 ел
чәршәмбе

Январьдан ул тагын бер елга артып, гомуми арттыру өч ел тәшкил итүгә карамастан, 2021 елда пенсия элеккегегә караганда ел ярымга соңрак: хатын-кызларга – 56,5, ир-атларга – 61,5 яшьтә билгеләнә.

август, 2019 ел
дүшәмбе

Баулы шәһәре, Баулы һәм Ютазы районнары буенча РПФ Идарәсендә гражданнарны кабул итү булды. Халык сорауларын РПФның ТР буенча идарәсе урынбасары Наил Сафиуллинга бирә алды.