сентябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Хәзер бу мәгълүматны бердәм дәүләт күчемсез милек реестрыннан (ЕГРН) өзек составында фатир буенча күршеләр, төзүчеләр һәм өлешле төзелештә катнашучылар алырга хокуклы.

Шуларның 5010ы гараж билгеләнешендәге объектлар һәм 5 522 җир участогы, алар астында гомуми мәйданы 160 мең кв. м. артык.

июнь, 2023 ел
чәршәмбе

Бу хакта Татарстан Росреестры хәбәр итә, 2021 елның 1 сентябреннән республика территориясендә «24 сәгать эчендә Электрон ипотека» проектын гамәлгә ашыру мәгълүматларын анализлап.

май, 2023 ел
чәршәмбе

Татарстанда 2023 елда капиталь төзелеш объектлары, биналар, машина-урыннар бәяләнәчәк.

апрель, 2023 ел
сишәмбе

Быел һава торышы һәркемне шатландыра. Дачниклар, бакчачылар һәм республиканың шәхси йортлары хуҗалары дача сезонын ачтылар инде. Ләкин караватлардан һәм киләчәк уңыш турында кайгыртудан тыш, күп кенә бакчачыларны күчемсез милекне – җир кишәрлекләрен һәм алар урнашкан йортларны рәсмиләштерү белән бәйле башка мәсьәләләр дә борчый. Өстәвенә, бу йортлар сезонлы яшәү өчен генә түгел, ә ел әйләнәсе яшәү өчен дә булырга мөмкин. Шуңа бәйле рәвештә Татарстан Росреестры күчемсез милекне рәсмиләштергәндә кулланырга мөмкин булган дачниклар өчен чек-лист әзерләгән.

сентябрь, 2022 ел
чәршәмбе

Татарстан Росреестры әнә шундый күрсәткечләрне ел башында һәм август азагына чагыштырып китерә. Күчемсез милекне кадастр исәбенә кую һәм күчемсез милекне Бердәм исәпкә алу һәм теркәү процедурасы буенча вакытлар аеруча кыскарды.

август, 2022 ел
җомга

Әлеге мәгълүмат ведомство җитәкчесе Олег Скуфинский рәислегендә Татарстан Республикасына Росреестр делегациясенең эш визиты барышында яңгыратылды. Чара кысаларында Идел буе федераль округында «пространство мәгълүматларының милли системасы» дәүләт программасын эшләтеп җибәрү мәсьәләләре һәм Росреестр хезмәтләрен электрон рәвешкә күчерү динамикасы буенча фикер алыштылар.

июнь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

2022 елның 10 мартыннан 2022 елның ахырына кадәр Татарстан Росреестры тарафыннан федераль дәүләт җир контролен (күзәтчелеген) гамәлгә ашыру кысаларында планлы һәм планнан тыш контроль-күзәтчелек чаралары бетерелде, ә төп басым хокук бозуларны профилактикалау ягына урнаштырылды.

май, 2022 ел
сишәмбе

Татарстан Росреестры һәм ТР буенча Россия Пенсия фонды экспертлары-күчемсез милекне дәүләт теркәве бүлеге башлыгы Энҗе Мөхәммәтгалиева һәм социаль түләүләр идарәсе башлыгы Ирек Хәбибуллин аңлаталар.

май, 2022 ел

«Дача амнистиясе»милекчеләренә нәрсә бирә?

Гамәлдәге законнар нормалары билгеле бер җир кишәрлекләренә һәм аерым төр биналарга, шул исәптән торак һәм бакча йортларына хокукны гадиләштерелгән тәртиптә рәсмиләштерергә мөмкинлек бирә. Мондый тәртип мондый объектларны төзү (реконструкцияләү), аларны төзү (реконструкцияләү) тәмамлану турында хәбәрнамәләр булуны таләп итми.