декабрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Декабрь аенда Татарстанда Татарстан Республикасы икътисад министрлыгыннан «Эшмәкәрлек эшчәнлеген үзмәшгульлек яки кече һәм урта эшмәкәрлек субъекты сыйфатында ничек башларга " дип аталган белем бирү оффлайн семинарлары башланды.

октябрь, 2022 ел
дүшәмбе

«Көзге каникуллар» оператив профилактик чаралар чорында 1-4 сыйныф укучылары белән «Юность» кинотеатрында, «Караңгыда күренеп тор» дигән гыйбрәтле мультфильм күрсәтеп, юлда үз-үзеңне тоту кагыйдәләре темасына әңгәмә узды.

пәнҗешәмбе

Предприятиенең матбугат хезмәте үз Телеграм-каналында  "Хезмәт җитештерүчәнлеге" илкүләм проектын тормышка ашыру үрнәген тәкъдим итте.

җомга

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен үткәрү кысаларында Менделеевск районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә яшь әниләргә хезмәт базарындагы хәл, Менделеевск муниципаль районында иң кирәкле һөнәрләр (белгечлекләр) һәм мәшгульлек хезмәтенең Интернет-ресурслары аша мөстәкыйль эш эзләү мөмкинлекләре турында мәгълүмат бирелде («Работа в России»порталы).

mendeleevsk.tatarstan.ru

2022 елның 8 июлендә "Фаворит» ат-спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр арасында гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көненә багышланган  «боҗра» уены узды

сишәмбе

Эшләр "Урта гомуми белем бирү учреждениеләренә капиталь ремонт" республика программасы кысаларында башкарыла.

mendeleevsk.tatarstan.ru

Әлеге ярышларда сигез команда катнашты.

mendeleevsk.tatarstan.ru

Агымдагы елның 15 июненнән ишегалды командалары арасында Рөстәм Исмәгыйль улы Гафаров истәлегенә багышланган мини-футбол буенча Турнир старт алды.

җомга

Катнашучылар шәһәр пляжы территориясен чүп-чардан чистарттылар.

mendeleevsk.tatarstan.ru

Киләсе атнада белгечләр яктырту системасын яңарту һәм яңа терәкләр урнаштыру эшләрен башлаячаклар.