октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәре көне уңаеннан Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнехановка тапшырылган Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының 100 еллыгына багышланган, Татарстан авыл хуҗалыгы тарихы турында язылган “Сынаулар һәм җиңүләр гасыры. Кешеләр һәм җир тарихлары” дигән китапны Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы сайтыннан чыгарып алырга мөмкин.

октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

«РИСК» Бөтенроссия интеллектуаль уены Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгына багышланды. Аны 2нче мәктәп укучылары өчен «Җиңү волонтерлары» Бөтенроссия иҗтимагый хәрәкәте тарафдарлары үткәрде.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Россия Банкы ТАССРның 100 еллыгы уңаеннан истәлек тәңкәсе чыгарды. 3 сумлык тәңкә көмештән ясалган, тиражы — 3 мең данә. Бу хакта РФ Үзәк Банкы Идел-Нократ Баш идарәсенең Татарстан Республикасы буенча Милли банкы бүлеге матбугат хезмәте хәбәр итә.

март, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Республика юбилеен бәйрәм итү программасы иң яхшы тәкъдимнәрдән торачак.

март, 2020 ел
җомга

Кичә, 5 март көнне, Кызылъяр авылы мәдәният йортында, Баулы районының татар милли-мәдәни үзәгендә, күп еллар эчендә беренче тапкыр «Татар кызы» район конкурсы узды. Анда 15-25 яшьлек 11 кыз катнашты.

пәнҗешәмбе

Кичә Муса Җәлил исемендәге мәдәният йортының концертлар залында шәһәр үзешчән сәнгать смотр-конкурсы узды

чәршәмбе

1 марттан 31 мартка кадәр ТАССРның 100 еллыгына багышланган тавыш бирүенең икенче этабы узачак. Анда ТРның һәр районыннан берәр бренд сайлап алыначак.

җомга

Кичә Муса Җәлил исемендәге мәдәният йортында 2020 елның юбилей даталары уңаеннан зур тематик күргәзмә һәм концерт оештырылды.

bavly.tatarstan.ru

Кичә Баулы муниципаль районы Советы утырышы узды, анда Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Альберт Кәримов катнашты.