июнь, 2024 ел

Әлеге яңалык сайтта бирелмәгән

апрель, 2024 ел
җомга

2024 елның 10 апрелендә Балтач районы ГХАТ бүлегендә «Беренчеләр хәрәкәте» иҗтимагый оешмасы активистлары белән очрашу узды.

март, 2024 ел
дүшәмбе

Балтач районы күпмилләтле халкы белән аерылып тора. Җирлектә яшәүче төрле милләт вәкилләренең мәдәниятен, гореф-гадәтләрен тигез күреп хөрмәтләү, бердәм булып бәйрәмнәр үткәрү, төрле чараларда да бердәм булып катнашу – Балтач өчен дәрәҗә дә, горурлык та.

baltasi.tatarstan.ru

Бөтен гаилә белән сайлауларга йөрү-яхшы традиция. Сайлау яшенә җитмәгән балаларның сайлауларга килүе, сайлаучыларны күрүе аларның гражданлык позицияләрен ныгыта. Агач яфраклар белән бизәлә, кеше гаилә белән.

март, 2024 ел
сишәмбе

2024 елның 05 мартында Балтач урта гомуми белем бирү мәктәбендә югары сыйныф укучылары өчен «Гаилә һәм никах» темасына багышланган чара узды.

февраль, 2024 ел

гыйнвар, 2024 ел
пәнҗешәмбе

10 гыйнвар көнне Балтач ГХАТ бүлегендә районда 2024 елда туган иң беренче сабыйның әти-әнисе Динә Әдһәм кызы һәм Рәмис Рәис улы Хәбибуллиннарны дүртенче балалары тууы белән котладылар. Хәбибуллиннар гаиләсе – күпбалалы гаилә.

декабрь, 2023 ел
җомга

Россия Президенты Владимир Путин 2024 елны Гаилә елы дип игълан итү хакындагы Указга кул куйды. Илебездә Яңа 2024 елның Гаилә елы буларак узачагы хуплауга лаек. Чөнки ныклы гаилә – ныклы дәүләт дигән сүз, җәмгыятьнең иң кирәкле бер күзәнәге ул.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

2023 елның 25 декабрендә Рәдиф һәм Гөлчәчәк Гариповлар үз йөрәкләрен берләштереп, бу матур кышкы чорда Балтач районы ГХАТ бүлегендә никахларын рәсмиләштерделер. ЗАГС хезмәткәрләре яңа туган гаиләгә 2024 елга кечкенә татлы бүләк белән теләкләр сайларга тәкъдим иттеләр.