август, 2021 ел
сишәмбе

Казанда чирәмдәге хоккей үзәге базасында 13-14 яшьлек кызлар арасында ил беренчелеге узды.

июль, 2021 ел
дүшәмбе

Спартакиадада Россия Федерациясенең 42 субъектыннан 170 иң көчле гимнаст катнашты. ТР Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгының «Олимпия резервының 1нче спорт мәктәбе» МБУ тәрбияләнүчеләреннән торган спорт гимнастикасы буенча Татарстан Республикасы җыелма командасы команда беренчелегендә спартакиада җиңүчесе булды.

июль, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы җыелма командасы составына кергән Яшел Үзән муниципаль районының 1нче олимпия резервы спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр бөтенроссия ярышларында уңышлы чыгыш ясады һәм команда беренчелегендә алтын яуладылар.

июнь, 2021 ел
сишәмбе

Азнакайда Боччаның паралимпия спорт төре буенча ТР Чемпионаты һәм Беренчелеге тәмамланды. "Чатыр-Тау Арена" спорт комплексы Татарстан районнарыннан 80нән артык катнашучыны җыйды, алар арасында тренер Ираида Георгиева җитәкчелегендә безнең егетләр дә бар иде.

май, 2021 ел
сишәмбе

Түбән Кама, Ижау, Яр Чаллы һәм Казанда футбол буенча Татарстан Чемпионатының башлангыч этабының 2нче туры матчлары узды.

чәршәмбе

Алар Мәскәүдә 23-27 апрельдә узган иде. Турнирда 600дән артык спортчы катнашты.

сишәмбе

Яшел Үзән көрәш мәктәбе шәкерте Минтимер Хәйретдинов 1-4 апрельдә Мәскәүдә узган грек-рим көрәше буенча 24 яшькә кадәрге яшьләр арасында узган Россия беренчелегендә шәп нәтиҗә күрсәтте.

дүшәмбе

Россиянең атказанган тренеры П.И.Иванников исемендәге Самара өлкәсе турниры Самара, Саратов, Пенза өлкәләре, Татарстан, Башкортостан, Кабардино-Балкария, Марий Эл, Санкт-Петербург спортчыларын җыйды.

март, 2021 ел
дүшәмбе

"Ледокол-2007" командасы 2020-2021 елларда туган яшүсмерләр арасында хоккей буенча Татарстан Республикасы Беренчелеге уеннары календаренда соңгы матчын бик шәп уйнады.

март, 2021 ел
чәршәмбе

Ярышлар Татарстанның Апас районында узды. Анда республиканың 8 районыннан 16 команда катнашты.