ноябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

14 ноябрьдә "Дөрешкәй" театр коллективы Казан шәһәре сәхнәсендә Менделеевск районын тәкъдим итте һәм "Балакаем" спектаклен күрсәтте.

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

18 октябрьдә Тойгуҗа авыл мәдәният йортында "5не бир" дигән бәйрәм концерты узды.

октябрь, 2022 ел
җомга

11 октябрь көнне 19:00 сәгатьтә Менделеевск шәһәрендә "Юность" кинотеатрында бушлай рус телендә "Хейт" фильмын күрсәтү. Яше буенча чикләүләр 16 +

чәршәмбе

24 сентябрьдә Менделеевск шәһәренең "Юность" кинотеатрында Александр Цыпкин әсәре буенча төшерелгән "Хейт" фильмының ябык премьерасы узды. Анда Тойгуҗа авыл мәдәният йортының "Дөрешкәй" театр коллективының һөнәри белеме булмаган актерлары уйнады!

сишәмбе

Бердәмлек көне уңаеннан Тойгуҗа авыл мәдәният йортында террорчылыкка каршы көрәштә "Бергәләп террорга каршы" дигән танып-белү әңгәмәсе узды.

mendeleevsk.tatarstan.ru

Кокос көне уңаеннан, Тойгуҗа авыл мәдәният йортында "Кокослар турында 40 кызыклы факт" дигән темага әңгәмә узды.

дүшәмбе

3 сентябрь көнне ТР Менделеевск районы Сәйтәк авыл клубы, Песәй, Турай һәм Тойгуҗа авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре Казан шәһәрендә оештырылган күргәзмә-фестивальдә катнаштылар.

җомга

Беренче тапкыр Тойгуҗада үләннәрдән келәмнәр ясау буенча мастер-класс узды!

август, 2022 ел
чәршәмбе

Тойгуҗа авылында "Яңгыравыклы Татарстан"! Бу исем астында Тойгуҗада Татарстан Республикасы көне уңаеннан бәйрәм концерты узды!

август, 2022 ел
җомга

25 нче август көнне Тойгуҗа  авыл мәдәният йортында "Гаҗәеп кроссворд дөньясы"исеме астында күңел ачу бәйрәме узды.