ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

12 ноябрь көнне Менделеевск районының Cтарое Гришкино авылында керәшен мәдәниятенең III төбәкара “Җәмле җүраш буйларында” фестивале узды.

чәршәмбе

2022 елның 26-28 август көннәрендә Крутушка бистәсенең «Байтик» сәламәтләндерү-белем бирү комплексы территориясендә  (Казан шәһәре, Татарстан Республикасы) «Крутушка» XIII Халыкара этник фестивале узды

сишәмбе

22 августта Россия Федерациясенең дәүләт флагы көне билгеләп үтелә. Бөтен ил өчен мөһим булган бу көнне Иске Гришкино авыл мәдәният йортында бәйрәм чарасы узды.

дүшәмбе

5 август көнне Иске Гришкин авыл мәдәният йортында Виктор Япаев һәм Раушан Зиннуровның "Җырлы юмор шоу" концерты булды.

mendeleevsk.tatarstan.ru

5 август көнне Иске Гришкин авыл мәдәният йорты территориясендә "Светофор"дип исемләнгән танып-белү уены үткәрелде.

чәршәмбе

2 август көнне Иске Гришкин авыл мәдәният йорты территориясендә "Армиядә бер көн"дип исемләнгән патриотик спорт чарасы узды.

дүшәмбе

22 июль көнне Иске Гришкино мәдәният йортында Русьны чукындыру көненә багышланган тарихи кичә узды.

дүшәмбе

16 июль көнне Иске Гришкино авыл мәдәният йорты территориясендә "Йөгер, герой"дип исемләнгән балалар йөгереше булып узды.

дүшәмбе

10 июль көнне Иске Гришкино мәдәният йорты хезмәткәрләре "Минем яраткан шоколадым" акциясе үткәрделәр.

дүшәмбе

2 июль көнне Иске Гришкино мәдәният йорты территориясендә "Күңелле каникуллар"дип исемләнгән күңел ачу чарасы узды.