апрель, 2023 ел
пәнҗешәмбе

Санитар-экологик икеайлык кысаларында, Җәлил бистәсенең 6 нчы санлы "Теремкәй" балалар бакчасы коллективы "Иң чиста яз" экологик акциядә катнаша.

апрель, 2023 ел
чәршәмбе

5 апрель көнне, санитар-экологик икеайлык кысаларында, Җәлил бистәсенең 6 нчы санлы "Теремкәй" балалар бакчасында өмә узды.

шимбә

"Әтәчкәй" балалар бакчасында экологик юнәлешкә зур урын бирелә

Тэги: минэкологияРТ экояз

җомга

Пучы урта гомуми белем бирү мәктәбенең 9 нчы һәм 11 нче класс чыгарылыш укучылары  бик матур традиция башлап җибәрде.

Тэги: минэкологияРТ эковесна экология

якшәмбе

Уртак хезмәт, билгеле булганча, берләштерә. Менә «Радуга» балалар бакчасы хезмәткәрләре дә бергәләп өмәгә чыктылар

Тэги: #эковесна #экоакция #экология

шимбә

Җомга көнне, 6 май көнне, гадәттәге вазифаларга кичектереп, Кама Тамагы районы Советы һәм башкарма комитеты хезмәткәрләре ел саен үткәрелә торган шимбә өмәсенә чыктылар

Тэги: #эковесна #экоакция #экология
kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Бүген Актаныш авылы "Әтәчкәй" балалар бакчасы активистлары Аскы Актанышта урнашкан "Хәмит" чишмәсе янын тәртипкә китерделәр.

Тэги: актаныш районы Эковесна2022 минэкологияРТ эковесна-2022

пәнҗешәмбе

Территорияләрне санитар чистарту һәм төзекләндерү айлыгы кысаларында Кама Тамагы районында масштаблы чаралар уза

апрель, 2022 ел
шимбә

23 нче апрель көнне Җәлил бистәсенең 6 нчы санлы "Теремкәй" балалар бакчасында Бөтенроссия өмәсе узды.Анда бөтен балалар бакчасы коллективы катнашты. Өмә күңелле һәм нәтиҗәле үтте.

апрель, 2022 ел
җомга

"Буа ветеринария техникумы" студентлары һәм активистлар, "Форпост" үзәге хезмәткәрләре Чаңгы базасы янындагы территорияне җыештыру буенча өмә үткәрделәр.

Техникум студентлары һәм активистлары өчен өмә - ул яхшы һәм файдалы традиция. Студентлар территорияне тәртипкә китерделәр: кар эрегәннән соң калган чүп-чарны җыйдылар, территорияне ботаклардан, коры яфраклардан чистарттылар, башкарылган эштән һәркемнең күңеле булды.

buinsk.tatarstan.ru