апрель, 2022 ел
пәнҗешәмбе

Илдә ерак авылларда яшәүче өлкәннәргә сырхауханәләргә барып җитәргә ярдәм итүче мобиль бригадалар программасы эшли.

«Демография» милли проекты буенча сатып алынган махсус автотранспорт ярдәмендә өлкән яшьтәге кешеләр (65+) үзәк район хастаханәләренә китерелә һәм үз вакытында профилактик карау яки диспансерлаштыру уза. Илкүләм проектның максатларының берсе-өлкән буын гражданнарының тормыш дәрәҗәсен һәм сыйфатын күтәрү өчен шартлар булдыру.

buinsk.tatarstan.ru

Ел саен үткәрелә торган "Язгы игелек атнасы" Бөтенроссия акциясе кысаларында "Район мәдәният йорты" хезмәткәрләре Буа өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында  булдылар.

buinsk.tatarstan.ru

апрель, 2020 ел
шимбә

Татарстанда авыр тормыш хәлендә булган балаларга, аз тәэмин ителгән гаиләләргә һәм мохтаҗларга ярдәм итү өчен ел саен үткәрелә торган «Рамазан — игелекле эшләр ае» хәйрия акциясе старт алды.

bavly.tatarstan.ru

апрель, 2020 ел
дүшәмбе

"Цифрлы диктант-2020" Бөтенроссия Белем бирү акциясе старт алды. Әгәр сез үзегезнең цифрлы грамоталылык дәрәҗәгезне белергә, компьютер белән эшләү күнекмәләрен тикшерергә күптән теләгәнсез икән - ул чакта бу проект сезнең өчен!

bavly.tatarstan.ru