июнь, 2017 ел
шимбә

Балалар иҗат үзәгенең еллык эш планы нигезендә 2 нче июнь көнне Сәләтле балалар мәктәп-интернаты базасында районкүләм “Мин – мастер” конкурсы булып үтте.

Лашман  авылыннан  Нургатина Гандәлип Шири кызы 95 яшьлек юбилее уңаенннан Россия Президенты исеменнән дә котлау алды.

cheremshan.tatarstan.ru

Бүген, 2 июнь көнне Олы Бортас авылында яшәүче Гайнетдинова Зарифа Гобәйдулла кызын  90 яшьлек юбилее белән Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы урынбасары Газинур Габидуллин, Олы Бортас авыл җирлеге башлыгы Радик Сәгъдиев һәм Олы Бортас авыл җирлегенең ветераннар Советы рәисе Гайнетдинов Мөнир котладылар.

kamskoye-ustye.tatarstan.ru

Район башлыгы Айрат Хәйруллинга бүләкне Хөкүмәт йортында булган киңәшмәдә ТР Президенты Рөстәм Миннеханов үзе тапшырды.

almetyevsk.tatarstan.ru

Татарстан Республикасында авария хәлендәге торак фондыннан гражданнарны күчерү программасы кысаларында 161 мең 199,33 кв.м. мәйданлык 4 мең 405 килешү төзелде, бу гомуми килешүләр санының 90% тәшкил итә. 503 килешүне төзергә калды. Шуның турында ТР Хөкүмәт Йортында республика киңәшмәсендә сүз барды.

almetyevsk.tatarstan.ru

"Ләйсән" балалар бакчасы территориясен төзекләндерү

muslumovo.tatarstan.ru

"Миләшкәй" балалар бакчасында капиталь ремонт

muslumovo.tatarstan.ru

2 июнь Яңа Әлем мәдәният йортында укучылар өчен бәйрәм чарасы уткәрелде. Бәйрәмгә әти-әниләр кунак итеп чакырырлды. Китапхәнәче Мухаметдинова А.А.белән сәнгать җитәкчесе Имамова Р.Р. тарафыннан әзерләнгән бәйрәм чарасы бик җанлы узды. Теләкләр теләнеп, төрле кызыклы уеннар уйнатылды. Бәйрәмебез Сафиуллин Ш.Ш. һәм Янгиров А.Д. башкаруында дәртле җырлары белән үрелеп барды. Укучылар һәм әти-әниләр уеннарда актив катнашып, яхшы кәеф белән, бик кәнәгать калдылар. Кичәбез бәйрәм салюты белән тәмамланды.

Без барлык укучыларгада имтиханнарын уңышлы биреп, киләчәктә югары уку йортлырына кереп җиңүләр яулауларын телибез. Ак юллар сезгә!

aktanysh.tatarstan.ru

2 се көнне Әлмәт аграрийлары чәчүлекләрне тикшерүләрен дәвам иттеләр.

almetyevsk.tatarstan.ru

1 июнь көнне Яңгул китапханәчесе ,Г.Гарифуллин исемендәге Яңгул гомуми урта белем бирү мәктәбе каршында оештырылган ,”Кояш-кай” лагерен ачу тантанасында катнашып ,аларны җәйге яллары белән тәбрик иттем,алдагы көннәрдә бергә –бергә матур кичәләр оештырырга ышандырдым.

1июнь –балалрныяклау көне уңаеннан Яңгул китапханәчесе ,Яәгул “Гөлчәчәк”балалар бакчасында яңа китапларга обзор уткәрде.Алар га төрле темага шигырьләр,кыскаа хикәяләр,әкиятләр укыдым.

baltasi.tatarstan.ru