декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген, 2020 елның 8 декабрендә, «Бердәм Россия» нең Яшь Гвардиясе» Бөтенроссия иҗтимагый оешмасының Саба төбәк бүлеге инициативасы белән Саба муниципаль районының Байлар Сабасы шәһәр тибындагы бистәсендә респиратор йогышлы авыруларны, шул исәптән грипп һәм COVID -19 гриппын профилактикалау алымнары турында гражданнарга хәбәр итүгә юнәлдерелгән акция үткәрелде. Чара барышында Яшь Гвардия активистлары сабалыларга COVID пандемиясе чорында шәхси саклану чараларын куллануның мөһимлеге һәм кирәклеге турында искә төшерделәр, шулай ук, узып баручыларга бер тапкыр кулланыла торган битлекләрне тараттылар, пандемия чорында бер тапкыр кулланыла торган һәм күп тапкырлы битлекләрне дөрес куллану турында сөйләделәр.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Исегезгә төшерәбез, 2019 нчы елның 1 нче октябрендә Саба муниципаль районы Советы каршындагы Яшьләр парламентына сайлаулар старт алды. Сайлауларның оештыру комитетына 10 җирлегеннән Саба, Шәмәрдән, Сатыш, Тимершык, Килдебәк, Түбән Шытсу, Югары Симет, Олы Шыңар, Явлаштау) 13 кандидат тапшырды.

Бүген, 2019 нчы елның 5 нче декабрендә Балалар иҗат үзәгенең актлар залында Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы Советы каршындагы Яшьләр парламентына «Яшьләр һәм авыл» дигән темага кандидатлар өчен дебатлар узды. Дебатлар вакытында һәр кандидат үз планнары белән таныштырды, авыл яшьләренең эшчәнлеге турында үз фикерен белдерде һәм әлеге мәсьәләләрне хәл итү юлларын тәкъдим итте.

2019 елның 6 декабреннән 20 декабренә кадәр «#СабыМолодежь» онлайн-марафоны һәм кандидатлар өчен тавыш бирү башлана.

Һәр кандидатка уңышлар телибез!

Тэги: МОЛОДАЯ ГВАРДИЯ

ноябрь, 2019 ел
шимбә

Саба җирле бүлегенең «Яшь Гвардия» Бөтенроссия иҗтимагый оешмасы, Түбән Шытсу авыл җирлеге Башкарма комитеты белән берлектә, Саба муниципаль районы кубогына яшьләр арасында киберфутбол буенча турнир үткәрде.

Бүген, 2019 елның 2 ноябрендә турнир Түбән Шытсу авыл җирлегенең Түбән Шытсу мәдәният йортында старт алды. Турнир 1х1 форматында, төркем системасы буенча узды.

Турнир нәтиҗәләре буенча ике катнашучы – Рәмзил Гомәров һәм Айнур Мөхәммәтшин 2019 елның 1 декабрендә Балалар иҗат үзәгенең актлар залында узачак финал этабына чакыру алды.

Исегезгә төшерәбез, киберфутбол буенча турнир ноябрь дәвамында Сатыш, Явлаштау һәм Шәмәрдән авыл җирлекләре территориясендә узачак.

10 ноябрь, 2019 ел-Сатыш авылы мәдәният йорты,

17 ноябрь 2019 ел – Явлаштау авылы мәдәният йорты,