май, 2024 ел
дүшәмбе

16 майда, Идел буе федераль округы көнендә, ВДНХда Бөтенроссия туй фестивалендә, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсе тарафыннан Россия Федерациясенең 13 субъектыннан парларның бер үк вакытта никахларын теркәүдә Татарстан Республикасының катнашуы оештырылды. Татарстанны Саба муниципаль районыннан бер пар тәкъдим итте: Мифтахов Данияр һәм Гаттарова Айгөл.

Май аенда Гаилә көне билгеләп үтелә. Шушы бәйрәм кысаларында, майның матур көнендә Сабада яшь пар никахларын законлы рәвештә теркәде. Бу бәхетле көн белән аларны туганнары, дуслары гына түгел, район җитәкчелеге дә котлады.

март, 2024 ел
якшәмбе

🇷🇺ЗАГСтан сайлауларга: Саба районыннан Зиннәтуллиннар гаиләсе никахлашуны теркәгәннән соң ук тавыш бирде.

октябрь, 2023 ел
дүшәмбе

2 октябрь көнне Байлар Сабасының “Ильвина” ресторанында традицион чара - 50 һәм 60 ел бергә яшәүче парларның "Алтын һәм Бриллиант" юбилейларына багышланган тантана үтте. Кичәгә алтын туйларын билгеләп үткән 45 парның 30ы, бриллиант туйларын билгеләгән 6 парның 2се килә алды.

Иң элек фойеда ЗАГС бүлеге тарафыннан, парларның никахлары теркәлде.

Олы Шыңар авыл җирлегеннән Равил Ибрай улы һәм Дания Сәлим кызы Хаҗиевлар, районның иң өлкән парлары булып, узган җомгада гына гаилә булып теркәлгән Иләбәр авылы кызы Гөлзилә һәм Кызыл-Мишә авылы егете Ришат Нигамәтҗановларга үзләренең хәер-фатыйхаларын биреп, Коръән китабы бүләк иттеләр.

Бәйрәмдә алып баручылар һәр гаилә белән якыннанрак таныштырдылар. Яшь парларны, өлкәннәрне Саба муниципаль районы Башлыгы Рәис Миннеханов бәйрәм белән котлады, бүләкләр тапшырды. Оешма җитәкчеләре, юбиляр парларның балалары тәбрикләде.

сентябрь, 2023 ел
шимбә

50 һәм 60 ел бергә яшәүче парларның "Алтын һәм Бриллиант" юбилейларына багышланган  тантаналы чара үтәчәк.

сентябрь, 2023 ел
шимбә

15 сентябрь көнне Саба районында яңа яшь гаилә – Фәридә һәм Алмаз Гатауллиннар гаиләсе туды.

14 сентябрь көнне Саба муниципаль районы Башкарма комитетының Гражданлык хәле актларын теркәү бүлеге “Гаилә белеме” курсы буенча, Саба гимназиясенең 10нчы сыйныф укучыларын каршы алды.

март, 2020 ел

Камал - Раил белән Ләйсән Гыйльметдиновлар улларын шулай дип атаганнар.

февраль, 2020 ел
җомга

2020 нче елның 13 нче февралендә Мамадыш районы ГХАТ бүлеге тиздән әни булырга әзерләнүче хатын-кызлар белән очрашу үткәрде. Очрашу район үзәк хастаханәсенең актлар залында үтте.

февраль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

2020 нче елның 6 нчы февралендә Мамадыш районы ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре Мамадыш районы Түбән Ушмы урта мәктәбе укучылары өчен “Гаилә дәресләре”н үткәрде. Дәрес ГХАТ бүлеге бинасы буенча экскурсия белән башланып китте.