июль, 2021 ел
чәршәмбе

Яшел Үзән муниципаль районының Раифа авыл җирлегендә пенсионерлар өчен "55+" символик исемле иҗади клуб ачылды. Ләкин уңай хис-кичерешләр һәм иң якты тәэсирләр үсешен символлаштырган “+” билгесе булганда еллар бары тик сан гына ул.

апрель, 2021 ел
җомга

10 шундый дәрес "Тыюлык утраулары дуслары" марафоны кысаларында узачак. Беренче дәрес 1 апрельдә Раифа мәктәбенең бишенче сыйныфында узды.

март, 2021 ел
шимбә

Бело-Безводное авылында яшәүчеләр дә җыр-бию, уеннар белән кышны озатты һәм язны каршы алды.

гыйнвар, 2021 ел
шимбә

Фәхригаләм Сираҗ кызы Гайнетдинова яшь чагыннан ук Раифа хезмәт колониясендә (хәзерге СУВУ) эшләгән.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Россия Тикшерү комитетының Татарстан Республикасы буенча тикшерү идарәсе җитәкчесе урынбасары Ильяс Мөсәллимов Яшел Үзән районы башлыгы Михаил Афанасьев һәм Татарстан Республикасында бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Ирина Волынец белән “Ябык типтагы девиант тәртипле укучылар өчен Раифа махсус укыту-тәрбия учреждениесендә” булдылар.