август, 2022 ел
чәршәмбе

Бөрешле авыл  мәдәният йортында балалар өчен "Минем   тубым" исемле уен программасы үткәрелде.

mendeleevsk.tatarstan.ru

Бәрешле авыл мәдәният йорты һәм китапханәсе хезмәткәрләре балалар өчен "Карлсон шаярулары"  дигән уен программасы оештырды.

июль, 2022 ел
җомга

27 июль көнне Бөрешле авыл җирлегендә якташ шагыйребез Егор Васильевич Уткинның тууына 90 ел тулу уңаеннан Бөрешле чишмәләре" исемле хәтер кичәсе узды. Үз шигырьләрендә ул туган җирнең, хезмәт кешеләренең матурлыгын мактаган. Юбилейда шагыйрьнең туганнары һәм якыннары, авылдашлары, укучылар һәм кунаклар катнашты.

июль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

27 июль көнне 11.00 сәгатьтә Бөрешле мәдәният йорты һәм авыл китапханәсе хезмәткәрләре, якташыбыз Уткин Егор Васильевичның туган көненә багышланган, «Бөрешле чишмәләре» дип исемләнгән Уткин укулары район конкурс-фестивале үткәрделәр.

июль, 2021 ел
дүшәмбе

17 июль көнне Мамадыш районының Җөри авылында керәшеннәрнең иң мөһим бәйрәмнәренең берсе - "Питрау 2021" булып узды.

июнь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

2021 нче елның 5 нче июнендә «Радуга» мәктәп яны лагерында Бөрешле мәдәният йорты хезмәткәрләре авыл мәктәбе белән берлектә А.С. Пушкинның 222 еллыгына багышланган чара үткәрделәр.

mendeleevsk.tatarstan.ru

2021 нче елның 7 нче июнендә Бөрешле мәдәният йорты Бөрешле төп гомуми белем бирү мәктәбендә шахмат зонасын ачу тантанасында катнашты.

mendeleevsk.tatarstan.ru

2021 нче елның 6 нчы июнендә «Салават күпере» мәктәп яны лагерында Бөрешле мәдәният йорты хезмәткәрләре авыл мәктәбе белән берлектә А.С. Пушкин әкиятләре буенча Пушкин көненә багышланган «Яшел имән һәм алтын балык» исемле викторина үткәрделәр.

май, 2021 ел
чәршәмбе

2021 елның 5 маенда Бөрешле мәдәният йорты хезмәткәрләре мәктәп белән берлектә балалар өчен "Җиңүгә тигезләнү" спартакиадасын һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 76 еллыгына багышланган кросс уздырдылар.