октябрь, 2024 ел
сишәмбе

Пүкәл авылында үзара салым акчасына юллар ремонтланды.

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

1нче октябрь- Халыкара өлкәннәр көне буларак билгеләп үтелә.

дүшәмбе

Мәктәбебездә Өлкәннәр көненә багышланган "Сез булганга көзләр матур!" дип аталган чара үтте.🌟

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

21 сентябрьдә ОБЗР укытучысы Гыйбадуллина З.Ф. җитәкчелегендә мәктәптә “Экстремизмга - Юк!” дигән бердәм дәрес үткәрелде.

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

19 сентябрь көнне "Оста-Саба" район чемпионатының "Чәчтараш сәнгате" буенча ярышлары булып үтте.

"Бердәмлек көче!"

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

«Игенче»дә кукуруз игү серләренә өйрәттеләр

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

«Игенче» ҖЧҖендә  кукуруз үстерү технологиясе буенча семинар узды.

Әлеге семинарда Саба муниципаль районы башлыгы Р. Н.Миңнеханов, Саба авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы  Г. Ш. Хәсәншин, Татарстан Авыл хуҗалыгы фәнни-тикшеренү институты ,«Казан Агрохимсервис» ҖЧҖ вәкилләре, Саба авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе белгечләре ,авыл хуҗалыгы оешмаларының  җитәкчеләре, игенчелек буенча консультантлар һәм «Россельхозцентр»ФДБУ филиалы белгечләре катнашты.

сентябрь, 2024 ел

Хуҗалыкта бу сусыл азык терлекләр рационында иң зур өлеш алып тора.

Кукурузны кырлардан  механизаторлар Газиянов Рөстәм һәм Гыймранов Нияз ура. Массаны ташуга   тугыз берәмлек техника куелган.

сишәмбе

Җаваплылыгы чикләнгән " Игенче " җәмгыятендә 14 нче, 15 нче  сентябрь көннәрендә, арендага биргән пай җирләре өчен һәм шушы җәмгыятьтә эшләүче эшчеләргә  хезмәт хакына ,  премия өлешенә ашлык бирелде.