март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Район мәдәният йортында «Безнең арада геройлар» күргәзмәсе уза, ул безнең район тормышында мөһим вакыйгага әверелде. Күргәзмәнең максаты-Сарман районының үсеп килүче буыны һәм халкы арасында гражданлык һәм патриотизм хисләре тәрбияләү, сугыш геройлары турында тарихи хәтерне киләсе буыннарга тапшыру.

Экспозициядә Россия Герое исемен алган Татарстан Республикасында туган сугышчыларның фотосурәтләре, шулай ук Россия Федерациясе Кораллы Көчләре солдатларының корал һәм экипировка үрнәкләре макеты тәкъдим ителгән.

Бөек Ватан сугышы музее хезмәткәрләре дә күргәзмәне бизәүдә актив катнашалар. Без махсус хәрби операция барышында һәлак булган якташларыбызның, Сарман районында туганнарның фотолары белән стенд әзерләдек. Алар өчен мәңгелек хәтер сугышкан, Ватаныбыз өчен сугышкан кешеләрнең истәлеген хөрмәт итәргә тиеш, ул вакытта яки хәзер сугышу мөһим түгел - бу һәркемнең һәм һәркемнең бурычы.

sarmanovo.tatarstan.ru