сентябрь, 2024 ел
җомга

Балтач юл төзу оешмасы көче белән Курсабаш авыл җирлегенең Сүлә  авылында юл төзелеше башланып китте.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Гражданнарның үзара салым акчасына Курсабаш авыл җирлегендә юлларны ремонтлау эше башланды. Ремонт эшләрен "Рамазан" оешмасы башкара.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

“Курсабаш” җәмгыяте авыл хуҗалыгы хезмәтчәннәре ашлык урып-җыю эшен тәмамладылар. Булган уңышны югалтуларсыз вакытында җыеп алуга ирештеләр. Игенчеләргә Дан!

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Түбән Утар торак пунктында элемтә вышкасы урнаштырылды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Җаваплылыгы чикләнгән " Игенче " җәмгыятендә 14 нче, 15 нче  сентябрь көннәрендә, арендага биргән пай җирләре өчен һәм шушы җәмгыятьтә эшләүче эшчеләргә  хезмәт хакына ,  премия өлешенә ашлык бирелде.

сентябрь, 2024 ел
чәршәмбе

Саба муниципаль районының Курсабаш авыл җирлеге республика смотр-конкурсында җиңүче булды.

«Казан Экспо» Халыкара күргәзмә үзәге мәйданчыгында Татарстан рәисе Рөстәм Миңнеханов муниципаль берәмлекләр арасында республика смотр-конкурсында җиңүчеләргә яңа автомобиль ачкычлары тапшырды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

2 сентябрь көнне "Сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар өчен Корсабаш мәктәп-интернаты" дәүләт бюджет гомуми белем бирү учреждениесендә “Белем көне”нә багышланган тантаналы линейка узды. Быел  беренче сыйныфка 3 укучы килде. Тантаналы линейкада укучыларның ата-аналары , авыл җирлеге учреждениеләре җитәкчеләре һәм район вәкилләре катнашты. Алар барысы да укучыларны яңа уку елы белән котладылар һәм укуларында уңышлар теләделәр.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

3 нче сентябрь көнне Курсабаш авыл китапханәсе мөдире Галимҗанова Ф.Н. "Дулкын" телерадиокомпаниясендә "Китапханәче сүзе" тапшыруында чыгыш ясады. Тапшыру башында китапханәче китапханәнең бүгенге көндә яшәеше, аның эше белән таныштырды. Шәхесләр елы уңаеннан, Түбән Утар авылында туып үскән Татарстанның атказанган артисты Энҗе Шаймурзина турында мәгьлүмат бирелде. "Яңа китаплар белән таныштыру" сәхифәсендә китапханә мөдире Фәнис Яруллинның "Кайту" дигән китабы белән таныштырды. Гаилә елы уңаеннан тапшыруга актив, үрнәк, гомерләрен балалар укытуга багышлаган гаиләләрнең берсе булган Шаймурзиннар гаиләсе чакырылды. Алар кыскача үзләренең тормышлары, эшләре белән таныштырып үттеләр. Гармун моңнарына төреп,  үзләренең матур теләкләрен җиткерделәр.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

24 август көнне Сүлә авыл клубында Курсабаш, Эзмә, Түбән Утар авыл клублары, Курсабаш китапханәсе белгечләре һәм үзешчән сәнгать осталары белән берлектә зур бәйрәм - авылдашларыбызның "Бер күрешү үзе бер гомер"дигән очрашуы үткәрелде.Яшебез безне туган җиребезгә, балачак яшәгән җиребезгә тарта. Бу еллар кеше тормышында иң күңелле еллар. Язмыш безне кая гына илтмәсен, без үзебезнең кече Ватаныбызны һәрвакыт хәтерлибез! Безнең кечкенә авылдан килгән кунаклар бик күп иде. Авылдашлар көче белән бәйрәм өстәле әзерләнде. Бәйрәм дәвамында күңелгә хуш килгән матур җырлар яңгырады. Балалар һәм өлкәннәр өчен төрле конкурслар үткәрелде. Иске дуслар һәм авылдашлар кичәсе бик күңелле үтте, күңелле тәэсирләр калдырды!